Daire Başkanlığımızca, 29 Ocak 2015 tarihinde Türkiye Barolar Birliğine Avrupa Konseyi ile yapılan “Türkiye’nin Özel Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Uygulamalarının Geliştirilmesi” projesi kapsamında Arabulucululuk faaliyetlerinin tanıtımına ilişkin ziyaret gerçekleştirilmiştir.

 

Daire Başkanımız Hakan ÖZTATAR, Başkanlığımız Tetkik Hâkimi İsmail NACAK ve Psikolog İlknur DİNÇER YAVUZ, 29 Ocak 2015 tarihinde Türkiye Barolar Birliğini ziyaret ederek Birlik Başkanı Av. Prof.Dr. Metin FEYZİOĞLU, Başkan Yardımcısı Av. Berra BESLER, Genel Sekreter Av. Güneş GÜRSELER, Sayman Av.Sabri Erdal GÜNGÖR, Yönetim Kurulu Üyesi Av. Eyüp Sabri ÇEPİK ve Arabuluculuk Kurulu üyesi ve TBB Yönetim Kurulu Üyesi Av.Yurdagül GÜNDOĞAN ile görüşmüştür.

 

Ziyaretimizde, ülkemizde 14 Kasım 2013 tarihinden itibaren fiilen uygulanmakta olan arabuluculuk müessesesi ve sağladığı faydaları, Avrupa Konseyi ile yaptığımız “Türkiye’nin Özel Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Uygulamalarının Geliştirilmesi” proje kapsamında Daire Başkanlığımızın faaliyetleri ile ülkemizde gelinen süreç hakkında bilgiler verilmiş neler yapılabileceği görüşülmüştür.

 

1. lightbox text jquery by VisualLightBox.com v5.6

 

www.adalet.gov.tr

E-Posta: adb@adalet.gov.tr

     Tel No : 0 (312) 218 75 44 - 80