HUKUK İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
ARABULUCULUK DAİRE BAŞKANLIĞI
FAALİYETLERİMİZ
Müsiad Sinop Şube Başkanı Ahmet Hilmi GÖKMEN ve beraberindeki Müsiad Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Yusuf BARDAK ve Av. Burak YERKEL, 25.12.2014 tarihinde Daire Başkanlığımızı ziyaret ederek Daire Başkanımız Hakan ÖZTATAR, Arabuluculuk Kurul üyemiz Nihat ŞİMŞEK ve Tetkik Hakimi Fatih KARATAŞ ile görüşmüşlerdir.
Mü- Yap Bağlantılı Hak Sahibi Fonogram Yapımcıları Meslek Birliği Lİsanslama Yöneticisi Avukat Ahmet Türkoğlu ve Avukat Özlem Beşpınar Türkoğlu, Arabuluculuk Kurul üyemiz Nihat Şimşek ile birlikte 25.12.2014 tarihinde Daire Başkanlığımızı ziyaret ederek Daire Başkanımız Hakan Öztatar ile görüşmüşlerdir.
100.000 GSM hattı kullanıcısına arabuluculuğu tanıtıcı bilgilendirme mesajı gönderilmiştir.
Daire Başkanımız Hakan Öztatar ve Arabuluculuk Kurul üyemiz, (aynı zamanda Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Sekreter Yardımcısı) Yasemin ERTEKİN 22.12. 2014 tarihinde Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonunu ziyaret ederek Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı sayın Bendevi Palandöken ile görüşmüşlerdir.
Daire Başkanlığımızca 22 Aralık 2014 tarihinde Ekonomi Bakanlığına "Arabuluculuk Konusunda İşbirliği Yapmak Amacıyla" ziyaret gerçekleştirilmiştir.
Daire Başkanlığımızca, 18 Aralık 2014 tarihinde Gazi Üniversitesinde Arabuluculuğun tanıtımına ilişkin seminer gerçekleştirilmiştir.
UYAP sms sistemine hukuk mahkemelerinde davalı ve davacı olarak kayıtlı 500.000 kullanıcıya arabuluculuğu tanıtıcı bilgilendirme mesajı gönderilmiştir.
Daire Başkanlığımızca, 16 Aralık 2014 tarihinde Sayıştay Başkanlığı'na Arabuluculuğun tanıtımına ilişkin ziyaret gerçekleştirilmiştir.
Arabuluculuk Daire Başkanımız Sayın Hakan ÖZTATAR ve Arabuluculuk Kurulu Üyemiz Sayın Yakup ERİKEL'in katılımları ile İÇEL TV'de yayınlanan ARKA PLAN adlı programında Arabuluculuk konusu işlenmiştir. Videoya ulaşmak için tıklayınız.
Daire Başkanlığımızca, 4 Aralık 2014 tarihinde DİSK’e Arabuluculuğun tanıtımına ilişkin ziyaret gerçekleştirilmiştir.
Daire Başkanlığımızca, 4 Aralık 2014 tarihinde TÜRK-İŞ’e Arabuluculuğun tanıtımına ilişkin ziyaret gerçekleştirilmiştir.
Daire Başkanlığımızca, 2 Aralık 2014 tarihinde HAK-İŞ Konfederasyonu’na Arabuluculuğun tanıtımına ilişkin ziyaret gerçekleştirilmiştir.
Arabuluculuğun tanıtımı amacıyla, günde ortalama 5000 kişinin ziyaret ettiği "UYAP VATANDAŞ PORTAL" internet sayfasında pop-up uygulaması başlatılmıştır.
PTT Genel Müdürlüğü işbirliği ile Arabuluculuk sisteminin tanıtımına ilişkin 17-28 Kasım tarihleri arasında 20 ilde flam uygulaması yapılacaktır.
Arabuluculuk Daire Başkanımız ve Arabuluculuk Kurul Üyelerimiz tarafından Türk Hava Yolları, AVEA İletişim A.Ş., Türkiye Sigorta Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği, Show TV ve PTT Genel Müdürlüğü yetkilileri ile Arabuluculuğun Tanıtımı ve Arabuluculuk konusunda yapılacak iş birliği konusunda çalışma ziyareti yapılmıştır.
Arabuluculuk Daire Başkanlığı tarafından Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Teftiş Kurulu Başkanlığı Başmüfettiş ve Müfettişlerine yönelik yapılan bilgilendirme toplantısına ilişkin fotoğraflar için tıklayınız.
Avrupa Konseyi , ülkemizdeki arabuluculuk uygulamalarını yerinde incelemek amacıyla; 10 - 11 Nisan 2014 tarihleri arasında Adalet Bakanlığına, Ankara Adliyesine, Türkiye Barolar Birliğine, Yargıtaya, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonuna ve İsveç Büyükelçiliğine ziyaretler gerçekleştirilmiştir.
Başkanlığımız tarafından, Arabuluculuk Alanında yapılan çalışmaları yerinde incelemek üzere 31 Mart 2014 - 3 Nisan 2014 tarihleri arasında Almanya'ya çalışma ziyareti yapılmıştır.
30 Eylül-02 Ekim 2013 tarihleri arasında İngiltere Adalet Bakanlığı'na çalışma ziyareti gerçekleştirilmiştir.
10-11 Haziran 2013 tarihlerinde Gaziantep Anatolian otel’de UNDP-Türkiye Ofisinin işbirliği ile yürütülen ‘‘Türkiye’de Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuğun Geliştirilmesine Destek’’ Projesi kapsamında seminer düzenlendi.
03-05 Haziran 2013 tarihlerinde Avusturya Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığına çalışma ziyareti gerçekleştirilmiştir.
20-21 Mayıs 2013 tarihlerinde Antalya Sherwood otel’ de UNDP-Türkiye Ofisinin işbirliği ile yürütülen ‘‘Türkiye’de Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuğun Geliştirilmesine Destek’’ Projesi kapsamında seminer düzenlendi.
13-14 Mayıs 2013 tarihlerinde Kayseri' de UNDP-Türkiye Ofisinin işbirliği ile yürütülen ‘‘Türkiye’de Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuğun Geliştirilmesine Destek’’ Projesi kapsamında seminer düzenlendi.
25-26 Nisan 2013 tarihlerinde Samsun Büyük Otel’ de UNDP-Türkiye Ofisinin işbirliği ile yürütülen ‘‘Türkiye’de Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuğun Geliştirilmesine Destek’’ Projesi kapsamında seminer düzenlendi.

 

PROJELER
Projemiz
ADRESİMİZ
  • Adalet Bakanlığı Ek Bina Milli Müdafaa Cad. No:22 Bakanlıklar Kızılay/ ANKARA
SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır.